Türkiye de yamaç paraşütü nerelerde yapılır?

Birçok maceraperest tarafından sorulur. Aksiyon ve heyecan dolu bir spor olan aktivite, yeni deneyimler sunar. Üstelik her lokasyonun kendine göre zevki vardır. Türkiye de Yamaç Paraşütü Nerelerde Yapılır?

Bununla beraber bazı bölgelerde yamaç paraşütü daha zevkli ve verimli yapılabilir. Dolayısıyla tatil planlaması yapan birçok kişi, bu gibi aktiviteleri de göz önüne alarak hazırlık yapar. Eğer bu sporu yapmak istiyorsanız, ülkemizde şu yerleri kesinlikle denemeniz gerekir;

  1. Fethiye, Babadağ
  2. Erzincan, Munzur Dağları
  3. Adıyaman, Nemrut Dağı
  4. Kaş, Asas Tepesi
  5. Denizli, Pamukkale, Dinamit Tepesi

Bu mekânların hepsi adrenalin peşinde koşanları farklı tecrübeler sunar. Eğer bunlardan birine gitmeye karar verirseniz, bölgede bulunan diğer imkânları da araştırmanız önerilir. Böylece küçük tatil gezinizden daha fazla verim alabilirsiniz.

Türkiye’de Yamaç Paraşütü Nerelerde Yapılır?

1.      Fethiye, Babadağ’da Yamaç Paraşütü

Yaz ve bahar aylarında yamaç paraşütü yapmak istiyorsanız, Fethiye yamaç paraşütü içerisinde Babadağ denenmesi gereken seçenekler arasındadır. Yaklaşık 1700 – 1900 metre arasında yüksekten atlayarak, altınızda Ölüdeniz’i ve ormanlık, dağlık alanları seyredip eşsiz bir tecrübe yaşayabilirsiniz.

türkiye de yamaç paraşütü nerelerde yapılır?

türkiye de yamaç paraşütü nerelerde yapılır?

2.      Erzincan, Munzur Dağları’nda Yamaç Paraşütü

Erzincan yamaç paraşütü olarak Munzur Dağları macera severlere yeni bir bakış açısı sunar. Munzur Dağları 3 bin 250 metre olup, profesyoneller için kaçırılmaması gereken bir maceradır. Eğer aktiviteye yeni başlıyorsanız, 1300 – 1500 metrede de atlama noktaları yer alır.

3.      Adıyaman, Nemrut Dağı’nda Yamaç Paraşütü

Nemrut Dağı yamaç paraşütü birçok kişi tarafından özellikle tercih edilir. 2 bin 200 metreden atlayarak coğrafyayı yukarıdan görebilir, hayatınız boyu unutamayacağınız bir tecrübe elde edebilirsiniz.

4.      Kaş, Asas Tepesi’nde Yamaç Paraşütü

Asas Tepesi Kaş yamaç paraşütü sevenlerin denemesi gereken diğer maddeler arasındadır. Yaklaşık şekilde 1000 metreden atlanmakta olup, birçok turistin de ilgi odağıdır.

5.      Denizli, Pamukkale, Dinamit Tepesi’nde Yamaç Paraşütü

Eğer başlangıç düzeyindeyseniz Pamukkale yamaç paraşütü hem bölgenin tarihi yapısını, hem de kuşbakışı görüntüsünü size sunabilir. Semada yavaş yavaş aşağı süzüldükten sonra termal sulara giderek rahatlayabilir, eşsiz bir günü böylece tamamlayabilirsiniz.