Süpürücü kenar ne işe yarar diye merak ediyorsanız siz de Minecraft oyununun takipçilerinden birisiniz demektir. Bu oyun içerisinde yer alan büyüler arasında en etkili olanlardan birisi olan süpürücü kenar saldırının gerçekleştiği alanın dışında kalan düşmanların daha çok zarar görmesine neden olur. Kılıçlar, son güncelleme ile birlikte saldırı çeşidini değiştiren bu kılıç ile birlikte artık daha fazla yaratığa vurmak mümkündür. Fakat önceki sürümde olduğu gibi her yaratığa aynı hasar verilmemektedir. Süpürücü kenar ne işe yarar, Süpürücü kenar büyüsü yardımıyla aynı hasarı birden fazla yaratığa vermek mümkün hale geliyor. Oyunda başarılı olmak için oldukça önemli olan bu büyünün yanı sıra oyun içerisinde bulunan daha pek çok özel büyüler bulunmaktadır. Süpürücü kenar ne işe yarar?

süpürücü kenar ne i̇şe yarar

Kılıçlara Yapılan Büyüler

Kılıçlara yapılan büyüler bu oyunu takip eden herkesin yapmak istediği ancak bir türlü hangi büyünün neye yaradığını öğrenemediği büyülerdir. Örneğin kırılmazlık büyüsüyle kılıcınızın dayanıklılığını arttırarak oyun içerisinde rakiplerinize göre daha avantajlı bir konuma geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra alevden çehre isimli büyüyle saldırı yaptığınız düşmanın alev alev yanmasını sağlarsınız.

Ganimet büyüsü sayesinde saldırmış olduğunuz düşmanın üzerinden düşen eşyanın şansını arttırabileceğiniz gibi savurma büyüsüyle düşmanınızı daha da ileriye savurabilirsiniz.

süpürücü kenar ne i̇şe yarar

Eklembacaklıların Kıyameti

Eklembacaklıların kıyameti oyun içerisinde yer alan en özel büyülerin başında gelir. Bu büyüyle birlikte örümcekleri tek atışta öldürebilirsiniz. Bunun yanı sıra bazı canavarlarda (özellikle endermit ve gümüş balıklarda) bu büyü sayesinde ekstradan hasar görürler.

Oyundaki bir diğer özel büyü ise kaybolma laneti büyüsü olarak bilinir. Öldüğünüz zaman sahip olduğunuz kılıcınızın bir anda yok olmasını sağlayan bu büyü oldukça etkilidir.

süpürücü kenar ne i̇şe yarar

Minecraft Elmas Kılıç

Minecraft Elmas Kılıç oyunda bulunan en güçlü ve dayanıklı kılıçların başında gelir. Elmas madenini bulduktan sonra yapımı oldukça kolay olan bu kılıcın yaşam süresi ise 1562 vuruştan oluşur.

Her ne kadar kıymetli bir maden olarak biliniyor olsa da altın kılıç bu oyunda tavsiye edilmeyen kılıçların başında gelir. En az dayanıklılığa sahip olan bu kılıcın yaşam süresi 33 vuruştur. Altın madenini bularak yapabileceğiniz bu kılıcı kullanmanız kesinlikle tavsiye edilmez.

süpürücü kenar ne i̇şe yarar

Oyun içerisinde en rahat edilecek kılıçların başında gelen taş kılıç ise oldukça kullanışlıdır. Kullanım ömrü 132 vuruş olan bu kılıç altın kılıca kıyasla daha etkilidir. Bunun yanı sıra yine rahat bir şekilde kullanabileceğiniz ve oyunda elde etmesi kolay olan demir kılıç da son derece etkilidir. Bu kılıcın kullanım süresi ise 251 vuruştur. Demir madenini bularak kolay bir şekilde bu kılıcı yapabilirsiniz.

Tahta kılıç oyun içerisinde en az hasar veren kılıç olarak bilinir. Çoğunlukla oyun başlar başlamaz bu kılıca doğrudan sahip olursunuz. Ağaçları kullanarak yapabileceğiniz bu kılıcın yaşam süresi ise 60 vuruştur.