Birçok insan, Snapchat Streak ne demek sorusu kapsamında derinlemesine bir şekilde araştırma yaparak Streak’ın ne olduğunu öğrenmeye çalışmaktadır. Oldukça bilindik bir kavram olarak ön plana çıkan Streak, Snapchat bünyesinde yer almakta ve platformun bazı özelliklerini anlatmaktadır. Snapchat kullanıcılarının, birbirlerine son 1 gün içerisinde peş peşe minimum 3 gün boyunca snap göndermeleri anlamına gelmekte ve pek çok Snapchat kullanıcısı tarafından bu kavram bilinmektedir.

Snapchat Streak Ne Demek?

Snapchat Streak ile ilgili pek çok soru sorulmakta ve kullanıcılar, bu kavramın hangi anlama geldiğini merak etmektedir. Snapchat bağlamında düşünülmesi gereken Snap Streak, kullanıcıların birbirlerine minimum 3 gün boyunca snap göndermeleri olarak bilinmektedir. Snapchat st olarak da kısaltılabilen kavram dahilinde kullanıcılar, birbirlerine görsel ya da video gönderebilmektedir.

Streak Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Streak’ın hangi amaçlarla kullanıldığına dair pek çok soru sorulsa da bu kavram, Snapchat’ta yapılmakta olan bir eylemi anlattığı için hangi amaçlarla kullanıldığı ile ilgili soru sormak çok da doğru değildir. Fakat yine de Snap streak, kullanıcılar arasında en az üç gün boyunca gönderilen görsel ya da videoların, bu kavram ile karşılandığını belirmek olanaklıdır.

what do stars snapchat map mean

Streak Ne Demek

Snapchat kullanıcıları Streak yaptıkları zaman ilgili arkadaşın yan tarafında alev emojisi gözükmekte ve bu emoji, Streak yapıldığını ifade etmektedir.

Streak Özellikleri

Streak nedir, özellikleri nelerdir sorusu kapsamında araştırma yapan kişiler genel olarak Streak’ın şu özellikleri ile karşılaşmaktadır:

  • Kullanıcılar, minimum 3 gün süre ile art arda birbirlerine snap gönderir.
  • Streak yapan kullanıcının yanında alev emojisi çıkar.
  • Kullanıcıların Streak yapmak istedikleri arkadaşlarına 3 gün boyunca art arda fotoğraf ya da video göndermesi gerekir.

Yukarıdaki özellikler Streak kapsamında yer almaktadır. Streak nasıl yapılır sorusu için ise şu şekilde bir cevap vermek olanaklıdır:

  • Streak yapmak istediğiniz bir arkadaşınızı seçin.
  • Arkadaşınıza özel olarak video ya da görsel gönderin.
  • Üç boyunca bu işlemi tekrar ettiğinizde Streak başlayacaktır.

Yukarıdaki adımların her biri, kullanıcıların Snapchat üzerinde kolay ve rahat bir şekilde Streak yapabilmesini olanaklı hale getirmekte ve Streak kullanan kişi sayısında son zamanlarda büyük bir artış yaşandığı görülmektedir.