Lifebox nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar gibi sorulara yanıt vermek amacıyla hazırlamış olduğumuz yazının sonunda bu akıllı depolama sistemi hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz. Turkcell firmasının 2014 senesinden itibaren hizmete sunduğu Lifebox bulut depolama sistemi sayesinde resimlerinizi ve videolarınızı telefonunuzda saklama imkanına sahip olabilirsiniz. Telefonunuza bir şey olması durumunda anında buradaki dosyaları yeni cihazınıza yükleyebilir ve hiçbir şey kaybetmeden devam edebilirsiniz.

Lifebox hizmetiyle birlikte otomatik bir şekilde yedeklenerek saklanan dosyalarınıza, telefonunuzun başına bir şey gelmesi halinde tek tıkla ulaşabilirsiniz.

lifebox nedir, nasıl kullanılır, ne i̇şe yarar

Lifebox Nasıl Kullanılır

Lifebox nasıl kullanılır sorusunun cevabı oldukça basittir çünkü bu uygulamanın kullanımı çok kolaydır. Lifebox kullanarak videolarınızı, rehberinizi ve resimlerinizi yedekleyerek saklamak istiyorsanız öncelikle Lifebox bulut depo sistemine kayıt olmanız gerekmektedir. Turkcell bulut depolama sistemi olan Lifebox’a kayıt olmak içinse bu uygulamayı telefonunuza yüklemelisiniz. Google Play ya da İOS mağazaları üzerinden telefonunuza bu uygulamayı indirdikten sonra sizden kayıt işlemi için e-posta adresiniz ve telefonunuzu girmeniz istenecektir. Bu aşamalardan sonra bir şifre belirleyerek hesabınızı oluşturabilir ve akıllı depolama sistemini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yaygın bir şekilde kullanılan bulut sistemlerinden birisi olan Lifebox’a kayıt olmanızla birlikte 5 GB’lık ücretsiz veri saklama hakkınız bulunmaktadır. Bu hakkınızı kullanmanız içinse herhangi bir süre yoktur. Sonsuza kadar 5 GB’lık ücretsiz veri saklama hakkınızı kullanabilirsiniz fakat 5 GB üzerindeki kullanım alanı için firma sizden ücret talep etmektedir.

lifebox nedir, nasıl kullanılır, ne i̇şe yarar

Lifebox Ne İşe Yarar?

Bulut sisteminin ne olduğunu tam olarak anlayamadıysanız ve Lifebox ne işe yarar sorusuna bir yanıt bulamadıysanız olayı kısa bir şekilde özetleyelim: Telefonlarınızda belirli bir hafıza kapasitesi bulunmaktadır. Bu kapasite her telefon için ayrı olmakla birlikte bir süre sonra telefondaki bazı uygulamalardan dolayı alan yetmemeye başlar. Bu uygulamalara yer açabilmek için özel günlerinizde hatıra olarak çektirdiğiniz ya da yolda giderken dinlediğiniz müzikleri bir silmeye başlarsınız. Artık bu silme işlemini yapmanıza gerek yok. Çünkü Lifebox akıllı depolama sistemiyle birlikte sizin bu dosyalarınızı kendi bulut sistemi içerisinde barındırır. Ayrıca telefonunuzu kaybettiğinizde ya da başka bir talihsizlik yaşadığınızda tüm dosyalarınıza Lifebox hesabınız üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Lifebox Rehber Yedekleme

Telefonunuzun çalınması ya da kaybolması gibi durumlarda çok kolay bir şekilde lifebox rehber yedekleme yapabilirsiniz. Lifebox rehber yedekleme nasıl yapılır sorusuna cevap verecek olursak, ilk olarak uygulamaya giriş yaptıktan sonra ana menü üzerinde bulunan telefon rehberi seçeneğine tıklamalısınız. Daha sonraysa Lifebox’a yükle kısmına basarak oldukça kolay bir biçimde telefon rehberinizi yedekleyebilir ve verilerinizi güvenceye alabilirsiniz. Eğer rehber yedekleme işlemini otomatik bir şekilde yapmak istiyorsanız ayarlar üzerinden bu durumu aktif hale getirmelisiniz.

Lifebox Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Lifebox silinen fotoğrafları geri getirme işlemi son derece basittir. Eğer bulut sistemine yüklemiş olduğunuz fotoğrafları tekrardan telefonunuza yüklemek istiyorsanız ilk olarak uygulamaya girmeli ve daha sonra sağ üst bölümde yer alan telefona indir linkine tıklamalısınız. Bu şekilde telefonunuzdan silinen fotoğrafları ve videoları kolaylıkla indirebilirsiniz. Bu işlemi bilgisayarınız üzerinden yapmak istiyorsanız, internet üzerinden Lifebox hesabınıza giriş yapmalı ve daha sonra dosyayı seçip indir tuşuna basmalısınız.

Lifebox Şifre Değiştirme

Lifebox şifre değiştirme işlemini yapmak için SIFRE yazarak 2200’a mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Yeni şifreniz çok kısa bir süre içerisinde size ulaşacaktır. Bu şifreyi sisteme girdikten sonra hesabınıza giriş yapabilir ve yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.