Google News Yusuf YILMAZ

Karadeniz bölgesindeki kamp alanları doğayla iç içe bir tatil yapmak isteyenler için kaçınılmaz bir fırsattır. Eğer iş hayatının yoğunluğundan kurtulmak için izin almışsanız ve sessiz, doğayla iç içe bir tatil yapmak istiyorsanız, Karadeniz kampları güzel bir seçenek sunar.

Kamp yapmak gerek ülkemizde, gerekse dünyada ilgi çekici, merak uyandırıcı bir aktivite olarak kabul edilir. Birçok kişi tek başına veya sevdikleriyle kamp yapmayı tercih eder. Bunun için Türkiye’de kaçırılmaması gereken farklı lokasyonlar olmakla beraber, Karadeniz bunların arasında ilk sırada gelir.

Doğal yapısı ve ormanlık alanlarıyla Karadeniz içerisinde kamp kurabileceğiniz çok sayıda yer bulunur. Peki, bu alanlar nereleridir?

karadeniz bölgesindeki kamp alanları

Karadeniz Bölgesindeki Kamp Alanları

Torkul Yaylası ve Göleti’nde Kamp Yapma

Batı Karadeniz kamp alanları içerinde bulunan Torkul Yaylası ve Gölet’i, kamp yapmak isteyenlere doğayla iç içe muhteşem dakikalar sunar. Eğer fotoğraf çekmeyi de seviyorsanız, göleti ve ağaçları bir kareye alıp, ömür boyu saklayabilirsiniz.

Pürenli Yaylası’nda Kamp Yapma

Karadeniz kamp tavsiyeleri arasında bir diğer seçeneğiniz de Pürenli Yaylası’dır. Eğer yayla havasını tecrübe etmek istiyorsanız, size eşsiz bir fırsat verir. Üstelik bölgede yürüyüş yaparak, farklı yaylaları ziyaret etme imkânınız da bulunur.

Perşembe Yaylası’nda Kamp Yapma

Eğer Ordu’ya gitmeyi planlıyorsanız, Ordu kamp alanları değerlendirmenizi önerdiğimiz seçenekler arasındadır. Konum olarak Albastı İlçesinde yer alır. Doğası ve coğrafyasıyla size yeni bir hayat tecrübesi sunar.

tent 1208201 640

Sis Dağı Yaylası’nda Kamp Yapma

Karadeniz içerisinde kamp yapabileceğiniz çok sayıda yer bulunur. Aralarından biri de Giresun kamp alanları içerisinde olan Sis Dağı Yaylası’dır. Konum olarak bu ilin Görele İlçesinde bulunur. Ayrıca dağ, Aladağ’ın en yüksek noktası olma özelliğini taşır.

Eğer ormanla iç içe bir kamp yapmak istiyorsanız, Sis Dağı Yaylası tüm stresinizi alarak, içinizi huzurla doldurur.

Trabzon Livera Camping Kamp Yapma

Trabzon kamp alanları içerisinde yer alan Livera Camping, Maçka içerisinde eşsiz bir coğrafyayı tecrübe etmenizi sağlar. Dilerseniz oba çadırı, dilerseniz de kendi çadırınızda uygun bir konumda kamp yapabilirsiniz. Üstelik Maçka merkeze de 8 kilometre gibi yakın bir mesafede bulunur.