Türkiye de Kaçırılmaması Gereken Bisiklet Rotaları

En iyi bisiklet rotaları bu sporun tutkunu birçok kişi tarafından araştırılır. Ülkemizin her bir yanı farklı güzellikte olup, keşfedilmesi gereken tecrübeleri barındırır. Türkiye de Kaçırılmaması Gereken Bisiklet Rotaları.

Ülkemizde yaşayan çok sayıda macera tutkunu vardır. Eğer ne yapmanız gerektiğini düşünüyor ancak karar veremiyorsanız, bisiklet turuna çıkmak size güzel bir tecrübe sunar. Bununla beraber çoğu zaman kararsız kalınabilir. Kişiler kaldığı şehri ezberlediği için, bisiklet kullanmak cazip gelmeyebilir.

Ancak Türkiye’nin farklı noktalarında macera tutkunlarının atlamaması gereken eşsiz rotalar vardır. Eğer kendi şehrinizde bu aktiviteyi yapmak istemiyorsanız, tatilinizi bu rotalardan birine göre ayarlayıp yeni bir deneyim yakalayabilirsiniz!

Trabzon ve Artvin’de Bisiklet Rotaları

Türkiye bisiklet rotaları içerisinde ilk yol Karadeniz’dedir. Ülkemizde yaşayan pek çok insan, Karadeniz’e farklı nedenlerden dolayı sempati duyar. Tarihi dokusu ve geniş ormanlık alanları, oldukça cazip bir tatil mekânı oluşturur.

türkiye de kaçırılmaması gereken bisiklet rotaları

türkiye de kaçırılmaması gereken bisiklet rotaları

Aynı zamanda bisikletle gezintiye çıkmak için de keyifli maceralar sunar. Bunlardan biri de Artvin Trabzon arasıdır. Yaklaşık olarak 230 kilometre bir yol bulunup,    çoğu bisiklet tutkunu araba veya otobüsten ziyade pedallarla gitmeyi tercih eder.

Böylece bahçelerin ve doğal güzelliklerinden yanından geçerek, yeni tecrübelere adım atabilirsiniz.

Sapanca Bisiklet Rotası

Bisiklet tur rotaları araştırması yapıyorsanız, Sapanca kesinlikle atlamamanız gereken yerlerden biridir. Zira bilindiği üzere 2020 Maraton Dağ Bisikleti Dünya Şampiyonası sahibidir. Eğer şehrin merkezinde bisikletinize atlarsanız göle kadar eşsiz ve farklı bir tecrübe edinebilirsiniz. Üstelik bazı çıkışlar da olduğu için bacak kaslarınızı da böylece geliştirebilirsiniz.

En tepeye çıktığınızda esen rüzgârla beraber, zaferinizi kutlayabilirsiniz.

İzmir Bisiklet Rotası

Ege bisiklet rotası arıyorsanız, İzmir değerlendirilmesi gereken şehirler arasındadır. Ormanları ve tırmanışlı yerleriyle güzel bir tecrübe sunar. Böylece doğal ortamlarda sakince bisiklet turunuzu tamamlayabilir, tırmanışlı yerlerle kaslarınızı geliştirebilirsiniz.

Fethiye Babadağ Bisiklet Rotası

Bisiklet rota çizme yapıyorsanız, Fethiye Babadağ da planlarınıza eklenmelidir. Babadağ 1969 metre yüksekliği ile yamaç paraşütü yapılan bir yer olmakla beraber, bu durum onu bisiklet rotası için de mükemmel bir yer yapar. Zirveye çıkarak, manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.