Günümüzde en çok kullanılan sistemlerden biri olan iPhone, her geçen gün kullanıcısını arttırmaktadır. Özellikle sıfır bir cihaz almayan kişiler iCloud kırma 2021 yöntemleri yakından takip etmektedir.

IOS işletim sistemli bir cihaz almışsanız, etkinleştirme ekranı bir kimlik ve parola yardımıyla geçilmektedir. Bunun için sadece aktifleştirme ekranında görülen aşamalar takip edilir. Aynı işlemler internetten de yapılabilmekte olup, sadece şu aşamalar takip edilmelidir;

 1. İCloud resmi sitesine girerek, Apple kimliğiniz ile hesabınızı açın.
 2. iPhone bul seçeneğine tıklayın.
 3. Tüm aygıtları seçtikten sonra, kaldırmak istediğiniz cihazı seçin.
 4. Ekrana gelen sil butonuna tıkladıktan sonra, diğer aşmaları takip ederek sonlandırın.

Tüm bunların sonucunda hesaptan çıkar üzerine tıkladığınızda yapmanız gerekenler de sonlanır. Ancak ikinci el bir IOS işletim sistemli bir cihaz almışsanız ve herhangi bir sebeple etkinleştirmeyi geçemiyorsanız, cihaz kullanılamadığı için büyük bir sorun oluşur.

iphone etkinlestirme kilidi gecme

İPhone Etkinleştirme Kilidi Nasıl Kırılır?

iPhone cihazını açamayan kişiler, büyük bir endişeye kapılmaktadır. Bu her ne kadar anlaşılabilir olsa da, çözümleri olduğu için endişelenmeniz gereksizdir.  Burada şu seçenekler vardır;

 1. Aplikasyonlardan yararlanma
 2. DNS sistemi kullanma
 3. Kilit açma servislerini kullanma

Bunların tümü temel olarak aynı sonucu almanıza yardım edeceği için, iCloud aktivasyon kilidi kaldırma için bunlardan herhangi biri tercih edilebilir.

Uygulama Kullanma

Eğer Apple kimliği ve şifreniz yoksa ve iCloud aktivasyon kilidi kaldırma yapacaksanız, bunun ilk seçeneği aplikasyonlardır. Burada iTunes da kullanılmadığı için, endişelenmeniz gerekmez. İndirip yüklemesini tamamladıktan sonra şu işlemler gerçekleştirilir;

 1. Programı başlatın.
 2. Ekranda görülen Apple Kimliğini aç üzerine tıklayın. İngilizce ise Unlock Apple ID yazacaktır.
 3. Cihazı dijital kablo ile bilgisayara bağlayın.
 4. Bilgileri doğruladıktan sonra, etkinleştirmeyi başlatın.

Bu süreç tamamlanınca cihaz da açılır.

iphone etkinlestirme kilidi kirma

DNS Kullanma

Uygulamaları kullanmak istemiyorsanız veya çözüm bulamamışsanız, etkinleştirme kilidi kırma iPad için bir diğer seçenek de DNS kullanmadır. Bunun için şu aşamaları takip etmeniz gerekir;

 1. IOS cihazınızı yeniden başlayın. Bu sayede kurulum ekranına girilir.
 2. Wi-fi seçme ekranına kadar kurulumu yapın.
 3. Burada geldiğinizde ana ekran butonunu kullanarak, daha fazla wi-fi ayarını seçin.
 4. Ekrana gelen seçeneklerden bilgi simgesine tıklayın.
 5. DNS ayarla üzerine dokunarak, elle ayarlamayı seçin.
 6. Sunucu ekle üzerine tıkladıktan sonra hangi ülkedeyseniz bir adres yazın. Türkiye için bu 78.109.17.60’dır.
 7. Geri dönerek ağa katılın.

Bunlardan sonra tek yapmanız gereken etkinleştirme ekranına dönmedir. Burada geri dedikten sonra wi-fi ekranına girilir. Ardından diğer işlemler yapılarak, kilit kırılabilir.

Kilit Açma Servisiyle İletişim Kurma

Eğer IOS işletim sistemli cihazınızın kilidini açamıyorsanız, bir diğer çözüm de kilit açma servisidir. Böylece yine çözüm alabilmeniz mümkündür. Burada ilk olarak işlemlerin ücretli olarak yapıldığıdır. Ücretsiz yaptığını belirtenlere bu nedenle itimat göstermemeniz önerilir. Zira dolandırılmanız mümkündür.

Bu nedenle hangi servisten yardım alacağınızı bilmeniz önemlidir. Karar veremiyorsanız Trustmark Reviews gibi siteler, şirket değerlendirme ve yorumlarını görmenize yardım etmektedir. Firmayı seçtikten sonra aygıtın IMEI kodunu girmedir. Eğer 6S sonrası kullanıyorsanız, SIM Kart yuvasında bulabilirsiniz.

Ardından servis yönergelerini takip edip, sonuç alabilirsiniz.

iPhone Etkinleştirme Kilidi Atlama 2021 Nasıl Yapılır?

Eğer iPhone kilidini kırma kesin çözüm arıyorsanız programlar yardımıyla yapmanız mümkündür.  Yazımız içerisinde bulunan yöntemlerin tümü size kısa yoldan etkili sonuçlar sunacaktır. Bunlardan herhangi birini denemeniz yeterlidir.

iPad Etkinleştirme Kilidi Kırma Programı Hangileridir?

İPad cihazınızın kilidini kaldırmak istiyorsanız, Unlock Apple ID program kullanılabilir. Bilgisayara indirilmekte olup, kısa sürede kilit kaldırmanıza yardım eder. Ancak etkinleştirme ardından cihaz sıfırlanır.

iPhone Etkinleştirme Ekranını Geçme?

Her ne kadar ikinci el iPhone alanlar ekranı geçince endişelense de, iPhone etkinleştirme kilidi atlama mümkündür. Bunun için tek gerekli olan internettir. Ardından yazımızdaki yöntemlerden birini kullanabilir, kısa sürede çözüm alabilirsiniz.

iPad Etkinleştirme Kilidi Kırma Nasıl Yapılır?

İPhone ve iPad için etkinleştirme kilidi kırma farklı değildir. Bu nedenle yazımızdaki yöntemlerden birini kullanarak, kısa sürede çözüm bulabilirsiniz.

İPad Mini 1 Etkinleştirme Kilidi Kırma Yöntemleri?

Eğer iPad Mini 1 kullanıyorsanız, kilidi geçebilmek için iki yöntem vardır. Bunlardan ilki program olur, diğeri ise güvenlik açığından yararlanmaktır. Bunlardan herhangi birini tercih etmeniz mümkündür.