İnstagram’a Bilgisayardan Fotoğraf Yüklenir Mi?

Bilgisayardan İnstagram’a fotoğraf yükleme 2021 birçok kullanıcı arasında merakla incelenir. Her ne kadar İnstagram mobilden çok pratik bir kullanıma sahip de olsa, birçok kişi bilgisayardan da kullanım yapmak ister. Bunun oldukça fazla nedeni vardır. İnstagram’a Bilgisayardan Fotoğraf Yüklenir Mi?

Ancak herkesin bildiği üzere İnstagram bilgisayardan daha kısıtlı özelliğe sahiptir. İnstagram mobilde yapılabilen çok sayıda şey, masaüstünde yapılamaz. Ancak bu durum kullanıcıların çare aramasına da son getirmez. Bunlardan biri de fotoğraf yüklemedir. İnstagram’a bilgisayardan fotoğraf yüklenememekte olup, bazı programları kullanarak çözüm alınabilir.

Dolayısıyla İnstagram’a bilgisayardan fotoğraf yüklenir mi? Sorusuna verilebilecek cevap “evet” olur. Peki, bu işlemi nasıl yapabilirsiniz?

İnstagram’a Bilgisayardan Fotoğraf Yüklenir Mi?

İnstagram’a Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme Programı

Bilgisayardan İnstagram’a fotoğraf yükleme programı internette kolaylıkla bulabilir. Bunun için farklı seçenekler olmakla beraber, iki tanesi “Vivaldi” ile “BlueStacks App Player” programlarıdır. Kullanıcılar bunların herhangi birisini deneyerek, çözüm bulabilir.

i̇nstagram'a bilgisayardan fotoğraf yüklenir mi?

i̇nstagram’a bilgisayardan fotoğraf yüklenir mi?

Vivaldi İle İnstagram’a Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

Bilgisayardan İnstagram’a fotoğraf yükleme 2020 için Vivaldi deneyebileceğiniz bir programdır. Aslen bir internet tarayıcısı olan program, İnstagram’a fotoğraf yükleme haricinde de kullanılabilir. Gerek Windows, gerekse MacOS gibi işletim sistemlerinde problemsiz şekilde çalışır. Peki, tarayıcını nasıl fotoğraf yükleme izni verir?

Burada Vivaldi aslında İnstagram mobil sürümünü kullanmanıza izin verir. Her ne kadar masaüstünde bağlansanız da mobil sürümü açması nedeniyle tıpkı cep telefonundan, fotoğraf atıyormuş gibi hareket etmeniz mümkün olur. Bunun için şu işlemler takip edilir;

  1. İlk olarak Vivaldi’yi kurun.
  2. Adres çubuğundan İnstagram’a girin.
  3. Ekranın sol tarafındaki menüden artı işaretine benzeyen “web paneli ekle” butonuna tıklayın. Otomatik doldurma olmazsa, satıra İnstagram adresini girin.
  4. Sonrasında da adres satırının hemen yanında yer alan artı simgesini seçin.

Bu işlemler ardından mobil sürüm açılır. Kullanıcı adı ve şifre girilerek, kullanım yapılabilir.

BlueStacks App Player İle Yükleme

İnstagram bilgisayardan fotoğraf yükleme için bu uygulama şöyle kullanılır;

  1. Önce BlueStacks App Player’ı indirin ve yükleyin.
  2. Gerekli işlemler tamamlanınca tarayıcıyı açın ve Google hesabınıza girin. İsterseniz kişiselleştirmeler yapın.
  3. Ardından İnstagram mobil sürümü açın.

BlueStacks App Player ile ardından fotoğraf yüklemeye başlayabilirsiniz.