Yurt Dışına Çıkarken Mutlaka İndirmeniz Gereken Mobil Uygulamalar

Birçok insan yurt dışına çıkmanın hayali ile para biriktirir ve sürekli olarak araştırmalar yapar. Yurt dışına çıkacak insanların öncesinde araştırmalar yapması onlara gidecekleri ülkelerde kolaylık sağlamaktadır. Aynı zamanda yurt dışına çıkarken mutlaka indirmeniz gereken mobil uygulamalar da mevcuttur. Bu uygulamalar sayesinde seyahat sırasında aklınız karışmayacak ve birçok konunun üstesinden başarıyla geleceksinizdir.

Maps.me Uygulaması

İndirebileceğiniz yararlı birçok uygulama mevcuttur. Bunlardan birisi de maps.me uygulaması olmaktadır. Bu uygulama hem Android hem de IOS tarafından desteklenmektedir. Tek yapmanız gereken uygulamayı indirmek ardında da gideceğiniz ülkenin haritasını bulmaktır. Bu sayede gideceğiniz yerleri bu uygulama sayesinde kolaylıkla kısa yoldan bulmanız mümkündür. Bu uygulamanın çok kullanılmasının nedenlerinden birisi de çevrimdışı kullanıma uygun olmasıdır. Aynı zamanda bu uygulama ile canlı olarak konumunuzu takip edebilir ve gittiğiniz yerlerde pinler bırakarak notlar ekleyebilirsiniz.

yurt dışına çıkarken mutlaka i̇ndirmeniz gereken mobil uygulamalar

yurt dışına çıkarken mutlaka i̇ndirmeniz gereken mobil uygulamalar

Google Çeviri

Gittiğiniz ülkede konuşulan yerel dili bilmiyor olabilirsiniz, ancak bu bir sorun teşkil etmeyecektir. İnsanlarla anlaşamayacağınız anda devreye Google Çeviri girecektir. Bu uygulama sayesinde karşınızdaki insanla rahatla iletişim kurabilirsiniz. Uygulama hem IOS hem de Android tarafından desteklenmekte olup neredeyse tüm dillere çeviri olanağı sağlar. Aynı zamanda uygulama görüntü üzerinden çeviri yapabilirken ses kayıtları üzerinden de çeviri yapabilir.

Yelp

Eğer gideceğiniz ülkeye daha önce gitmemişseniz bilmeniz gereken birçok şey mevcuttur. Bunlardan birisi kalacağınız yerlere yakın olan yerlerdir. Bu durumda yardımınıza Yelp Uygulaması koşacaktır. Bu uygulama tatilinizi planlamak için kullanabileceğiniz en zengin içerikli uygulamalardan biridir. Yurt dışında iken dışarı çıkmadan önce mutlaka bakılmalıdır. Bu uygulama sayesinde size en yakın yeme-içme, alışveriş noktaları ve konaklama yerlerini bulmanız kolaylaşacaktır. Uygulama hem IOS hem de Android tarafından desteklenmektedir.

Rome2rio

Yurt dışına çıktığınız süre zarfında elbette birçok yere ziyaretler düzenleyerek yeni yerler tanıyacaksınızdır. Bu tarz durumlarda en kullanışlı olan uygulama ise Rome2rio uygulaması olmaktadır. Bu uygulama şehirlerarası ulaşım için en kısa rota ve ulaşım seçeneğini gösteriyor. Aynı zamanda bu seçeneklerin fiyatlandırmasını ve sefer saatlerini de göstermektedir.