Hangi ülkede öğrenci olmak daha kolay eğitimine ülke dışında devam etmek isteyen birçok öğrenci tarafından merakla araştırılır. Bunun birçok nedeni olmakla beraber, bir tanesi farklı bir eğitim almadır. Zira her ülkenin eğitimi, kendi içerisinde farklılık gösterebilir.

Böylece kişiler akademik ve sosyal hayatta yeni bir bakış açısına sahip olabilir. Ayrıca yeni bir kültürle tanışılacağı için, farklı ve eşsiz tecrübeler yaşanabilir. Üstelik o ülkenin dili akademik düzeyde konuşulacağı için kısa sürede anadil seviyesine getirilebilir.

Dolayısıyla hangi ülkelerin daha ucuz olduğu ve daha kolay öğrenci vizesi verdiği en merak edilen sorular arasındadır.

hangi ülkede öğrenci olmak daha kolay

Hangi Ülkede Öğrenci Olmak Daha Kolay

Öğrenci Vizesi En Kolay Hangi Ülkelerden Alınır?

En kolay öğrenci vizesi veren ülke birçok kişi tarafından merak edilir. Zira dünya üzerinde çok sayıda ülke vardır. Her birinin koşulları da farklılık gösterir. Bu sebeple bazıları, diğerlerine göre daha pratik seçenekler sunabilir.

Bu konuda bazı ülkeler şöyledir;

  1. Kanada
  2. Almanya
  3. İrlanda
  4. Yeni Zelanda
  5. Singapur
  6. Fransa
  7. Polonya

Ancak siz bunlardan birinde değil de farklı bir ülkede eğitim almak istiyorsanız, doğrudan onun koşullarını incelemeniz gerekir.

Öğrenciler İçin Ucuz Ülkeler Hangileri?

En ucuz yurtdışı üniversite eğitimi birçok öğrencinin ilk sorduğu sorular arasındadır. Zira farklı bir ülkede uzun bir süre yaşanacağı için, ekonomik koşulların orada nasıl olduğu ve üniversite fiyatları büyük önem arz eder.

Yurtdışında Maliyeti Araştırması çerçevesinde eğitim ücreti en ucuz ülke 200 Dolar ile Norveç’tir. Konaklama ve yaşam masrafları ise 13,000 Dolar’dır. Her ne kadar çoğu öğrenci Batı Avrupa ve İskandinavya’da üniversite ücretlerini yüksek beklese de, aralarında uygun olanları da vardır.

laptop 3087585 640

Örneğin Fransa 250 Dolar ile yine düşük bir eğitim ücreti bulundurur. Konaklama ve yaşam masrafları ise 14,000 Dolar’dır. Eğer Amerika Birleşik Devletleri’nde okumak istiyorsanız, masrafların da yüksek olduğu bilinmelidir.

Zira ABD’de eğitim ücreti 23,000 Dolar’dır. Konaklama ve yaşam masrafları ise 15,000 Dolar’dır. Eğer yurtdışı eğitimi için kararlıysanız, istediğiniz üniversitenin bulunduğu şehre göre masrafların artış-azalış göstereceği de hatırlanmalıdır.