Getir bayiliği nasıl alınır, bayilik ücreti ne kadar? sorusuna yanıt almak istiyor fakat bir türlü aradığınız cevabı bulamıyorsanız doğru yerdesiniz. Getir franchise sistemi hakkındaki tüm bilgileri detaylı bir şekilde anlattığımız yazımızı okuyarak aklınızdaki tüm soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Getir bayiliği nasıl alınır, bayilik ücreti ne kadar? 

İlk olarak Getir bayiliği nasıl alınır, bayilik ücreti ne kadar? sorusuyla başlayalım. Kısa bir şekilde bahsedecek olursak, bundan 6 yıl önce yan 2015 senesinde iş adamı Nazım Salur tarafından İstanbul merkezli kurulan ve insanların market üzerinden yapacakları alışverişleri cep telefonu uygulamaları üzerinden yapmalarını sağlayan mobil uygulaması olan Getir, son günlerde ciddi bir büyüme oranı yakaladı. Korona virüs sürecinin en çok yaradığı firma Getir firmasıdır.

getir bayiliği nasıl alınır, bayilik ücreti ne kadar

Kapanma süreçlerinde insanlar dışarıdan yapacakları alışverişleri bu uygulama üzerinden son derece kolay bir şekilde yaptılar ve süreç bittikten sonra da alışkanlıklarından vazgeçmediler. O yüzden Getir firması 2020 senesi içerisinde bulduğu yatırım kaynaklarıyla birlikte büyük bir ivme yakaladı. GetirBüyük ve GetirYemek gibi çok ciddi yatırımlar yapan firma aynı zamanda on binlerce insana iş olanağı da sunmasıyla piyasaya hâkim oldu. Getir bayiliği nasıl alınır, bayilik ücreti ne kadar?

Bu büyüme süreci sırasında Ankara, Bursa, Kocaeli, İstanbul ve daha pek çok yerde franchise yoluyla büyümeye çalışan firma her geçen gün yeni bir bayilik sözleşmesi daha imzalıyor. Peki getir bayiliği almak için gereken şartlar neler?

Getir Bayilik Şartları

Getir bayilik şartları için kesin kurallar listesi bulunmuyor olsa da firmanın bazı kriterleri bulunmaktadır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan şirketin bu hassasiyetini dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca en az 500.000 TL’lik bir yatırım yapmanız ve ticari sicilinizin temiz olması da bayilik tercihi için oldukça önemli bir kriterdir. Eğer daha önce herhangi bir firmanın bayiliğini yaptıysanız bu tecrübenizin de işe yarayacağını söyleyebiliriz.

getir bayiliği nasıl alınır, bayilik ücreti ne kadar

Getir Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır

Getir bayilik başvurusu nasıl yapılır diye merak ediyorsanız yapmanız gereken tek şeyin Getir ’in internet sitenize girmeniz ve oradaki başvuru formunu doldurmanızdır. Doldurduğunuz bu formu bir nevi ön başvuru formu olarak değerlendirin. Başvurunuz ister olumlu ister olumsuz sonuçlansın, firma yine de size dönüş yapıyor. Bayilik taleplerini genellikle toplu bir şekilde değerlendiren Getir firması geri dönüşleri de toplu bir şekilde yapmaktadır.

Getir Bayilik Kazancı

Getir bayilik kazancı bu işe girmek isteyen kimselerin ilk düşündükleri şey olmaktadır. Bir sipariş için 2021 yılının haziran ayından itibaren 5 TL alan Getir ’in orta seviyedeki bir bayisi günlük 600 ile 700 sipariş teslim etmektedir. Getir bayileri teslim edilen ürünlerin sayısına göre ödeme alırken aynı zamanda teslim edilen siparişin fiyatı oranında da bir ücret almaktadır. Getir şube açmak ya da getir franchise almak her ne kadar karlı bir iş olarak gözükse de gelirin bir de gideri olduğunu unutmamak gerekmektedir. Gelirinizi ve giderinizi doğru bir şekilde hesaplarsanız bu işi daha karlı bir şekilde yapmanız mümkündür.

getir bayiliği nasıl alınır, bayilik ücreti ne kadar

Farklı kampanyalardan dolayı her sipariş üzerinden ücret alınmadığını da eklememiz gerekiyor. Gün içerisinde yalnızca 2 bin ile 4 bin arasında bir gelir potansiyeliniz vardır. Bunun haricinde ortalama sepet tutarı üzerinden de %5 ile %15 arasında bir bayi karı elde edebilirsiniz.

Getir şubeleri eğer kurye dağıtımında bir sorun yaşamıyorsa ve iş yapabilecekleri bir bölgedeyse gün içerisinde 500’e kadar sipariş alabiliyorlar. Yaz aylarında bu rakam düşse de kış aylarında bu durum telafi edilebilir. Bunun haricinde sepet tutarı üzerinden ödenen komisyonları da hesaba kattığımızda kârınız daha da artabilir.