Birçok insan, Facebook kullanıcısı olarak platformda bulunmakta ve platformun birçok özelliğini keşfetmeye çalışmaktadır. Bu özelliklerden biri de Facebook toplu arkadaş silme 2021 olarak bilinmektedir. Facebook, birçok arkadaşa sahip olunabilmesini mümkün olan platformlardan biri olarak ön plana çıkmaktadır.

Bu arkadaşların bir kısmını çeşitli nedenlerden ötürü silmek isteyen kullanıcılar, Facebook toplu arkadaş silme mobil ve bilgisayar üzerinden nasıl yapılır sorusu üzerinden hareket etmekte ve konu ile ilgili derinlemesine bir şekilde bilgi sahibi olmaya çalışmaktadır. Peki ama toplu bir şekilde arkadaşlarını silmek isteyen kişilerin uygulaması gereken adımlar nelerdir?

facebook toplu arkadaş silme

facebook toplu arkadaş silme

Facebook Toplu Arkadaş Silme 2021

Toplu arkadaş silme özelliği, Facebook arkadaşlar kısmında çıkarılmak istenen ve sayısı fazla olan arkadaşların toplu bir şekilde silinebilmesini olanaklı hale getirmektedir. Bu nedenle pek çok insan, bu özelliği kullanarak arkadaşlarını tek tek silmekten ziyade hepsini birden kolay bir şekilde silebilmektedir. Facebook toplu arkadaş silme uygulaması ve çeşitli programları bulunmakta ve bunlar aracılığı ile silme işlemleri sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır.

Facebook’ta Birden Çok Arkadaş Silme

Facebook’ta birden çok arkadaşını aynı anda ve zahmetsiz bir şekilde silmek isteyen pek çok insan tarafından dikkat çeken konu, çeşitli işlem basamakları dahilinde gerçekleştirilebilmektedir. Konu ile ilgili ön plana çıkan yöntemlerin uygulanması ile birlikte oldukça kısa sürede birden fazla arkadaş silinebilmektedir. Peki ama toplu olarak arkadaşlarını silmek isteyen kişilerin yapması gerekenler neler?

Facebook Toplu Arkadaş Nasıl Silinir?

Masaüstü Facebook uygulaması kullanılarak arkadaşların toplu bir şekilde silinebilmesi mümkün. Bunun için kullanıcıların, genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilen adımları uygulaması gerekmektedir:

  • Facebook uygulaması, şifre ve kullanıcı adınız ile sorunsuz bir şekilde açın.
  • İsminizin bulunduğu sekmeye tıklayarak zaman tünelinizi açın.
  • Arkadaşlar sekmesine tıklayarak arkadaşlarınızın bulunduğu alana gelin.
  • Listeden çıkarmak istediğiniz arkadaşı bularak “Arkadaşın” kısmına tıklayın.
  • Ardından “Arkadaşlarımdan Çıkar” butonunu tıklayın.
  • Bu işlemi kaç arkadaş silmek istiyorsanız o kadar tekrarlayın.

Yukarıdaki gibi sıralanabilen adımların yanı sıra Google Chrome uzantısı kullanılarak yapılabilmesi de mümkün. Aynı zamanda Facebook toplu arkadaş silme mobil üzerinden de yapılabilmektedir. Bunun için uygulama üzerinden platforma giriş yapın. Üç çizginin bulunduğu simgeye tıklayarak “Arkadaşlar” butonuna basın. Arkadaş listesinden çıkarmak istediğiniz arkadaşı bularak “Arkadaşlarımdan Çıkar” seçeneğini tıklayın. Bu şekilde kolay ve hızlı bir şekilde arkadaşlarınızı silebilirsiniz.

Nasıl Çalışır?

Bu script Mozilla Firefox üzerinde çalışmakta.

Nasıl Kurulur?

Greasemonkey adlı eklentiyi Firefox tarayıcımıza ekliyoruz.

Gerekli Scripts Hangisi?

Bu linkten https://userscripts.org/scripts/show/43404 gerekli scriptsi ekleyip yazıdaki işlemleri gerçekleştiriyoruz.