Yeni araç alacak kişiler vites sisteminin nasıl olduğunu sıklıkla araştırır. Dolayısıyla F1 şanzıman ne demek gibi sorular, her geçen gün artmaktadır. Eğer otomobili almadan önce hangi kavramın ne olduğunu bilirseniz, sizi mutlu edecek bir araca sahip olabilirsiniz.

F1 Şanzıman Tam Otomatik Mi?

Günümüzde vitesler üç temel sisteme ayrılabilir. Bunlar manuel, yarı otomatik ve tam otomatik seçeneklerdir. Birçok kişi tam otomatiği tercih ettiği için F1 şanzıman tam otomatik mi? Sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Ancak bu tam değil yarı otomatiktir.

F1 Otomatik Vites Nasıl Kullanılır?

F1 otomatik vites nasıl kullanılır oldukça pratiktir. Zira sistem istediğiniz zaman manuel, istediğiniz zaman da otomatiğe geçmenize yardımcı olur. Eğer sisteme nasıl alışacağınızı bilmiyorsanız, sizin için güzel bir seçenek teklif eder.

f1 şanzıman ne demek

F1 Şanzıman Honda

F1 şanzımanlar günümüzde birçok araçta vardır. Dolayısıyla F1 şanzıman Honda modellerde de mevcuttur. Özellikle Civic modellerde sıklıkla rastlanabilir. Bunlar yarı-vitesli otomobillerdir. Direksiyonun üst kısmında sağ ve solda artı ve eksi işaretleri vardır. Bunlardan artı olan vitesi arttırmanıza, eksi olan da düşürmenize yardımcı olur.

F1 Şanzıman

F1 şanzıman özellikle yeni araç sahipleri için büyük bir kolaylık sunar. Eğer vites sistemini karıştırıyorsanız, size sadece iki küçük buton yardımıyla vitesi ayarlama imkânı sunar. Bu hem azaltma hem de arttırma için geçelidir.

F1 Vites Nasıl Kullanılır?

Vites kullanımı her ne kadar alışınca kolay olsa da başlangıçta birçok soruya sahiptir. Bu sebeple F1 vites nasıl kullanılır birçok kişi tarafından sorulmaktadır.

Bu vitesli araçlarda direksiyonun üst bölümünde butona benzer iki mandal vardır. Bunlardan artı işaretli olan vitesi hemen arttırmanızı sağlar. Eksi olan da beklemeden düşürmenize yardımcı olur. Debriyaj sistemleri de bulunmamaktadır.

f1 şanzıman ne demek

Bu nedenle debriyaj kısmıyla uğraşmadan, pratik bir şekilde çözüm bulmanız mümkündür.

F1 Vites Nedir?

F1 vites nedir aracın vites sisteminin ne olduğunu tanımlar. Eğer alacağınız araçta bu ibare geçiyorsa yarı otomatik olduğunu gösterir. Dolayısıyla debriyaj bulunmaz.  Vites arttırmak için de buna ihtiyaç yoktur.

Vitesin arkasında veya üstünde bulunan artı-eksi simgeleri vakit kaybetmeden arttırma fırsatı verir.