En Güvenilir 5 Ülke

Günümüzde birçok insan yurt dışına çıkmak istemektedir. Ancak gitmek istedikleri ülkelerin güvenilirliği açısından kuşku duymaktadırlar. Ülkelerin güvenilirlikleri suç oranı başta olmak üzere çeşitli etkenler göz önünde bulundurularak şekillenmektedir. Dünya Ekonomik Forumu (WEF) uzmanları 2018 senesinde tüm ülkeler arasından en güvenilir 5 ülke seçmiştir. Bu ülkeleri seyahat rotanız olarak seçerek ölümsüz anılar biriktirebilirsiniz.

Finlandiya

Finlandiya pek çok insan tarafından kızak çeken köpekler ve karlara gömülmüş küçük, şirin evler ile tasvir edilmektedir. Bu büyülü ülke sık sık gündeme güçlü eğitim sistemi ve yaşam kalitesi standardı yüksekliğiyle gelmektedir. Finlandiya ilkbahar ve kış mevsimlerinde Kuzey Işıkları ile, Temmuz ve Mayıs aylarında 19 saat süresince batmayan gece yarısı güneşi ile, volkanları, buzulları ve gölleri ile insanları kendine aşık etmektedir. Aynı zamanda gezebileceğiniz bir sürü müze bulunmaktadır.

en güvenilir 5 ülke

en güvenilir 5 ülke

Birleşik Arap Emirlikleri

En güvenilir ülkeler arasında ikinci sıradaki ülke Birleşik Arap Emirlikleri olmaktadır. Bu ülkede teknoloji ve lüks en uç noktalarda olmaktadır. Bu ülkeye giderek çölde yapılan safari turlarına, snowboard alanlarına ve sahillerdeki sürat tekneleriyle yapılan gezilere katılabilirsiniz. Aynı zamanda dünyanın en yüksek tenis kortu da burada bulunmaktadır. Diğer rağbet alan yerler arasında Miracle Garden ve  115 metre yüksekliğindeki Şeyh Zayed Cami de bulunmaktadır.

İzlanda

Çok gelişmiş ülkelerden birisi olan İzlanda listenin üçüncü sırasında yer almaktadır. Bu ülkede bir günde dört mevsim yaşamak oldukça mümkündür. Burası harika bir Spa keyfi yapabileceğiniz gizemli Mavi Lagün, Mývatn Gölü, en eski açık jeotermal yüzme havuzlarından biri olan Seljavallalaug Glacier Park, Büyük Gayzer, siyah kumlu Reynisfjara Plajı, en iyi dalış deneyimlerinizden birini yaşayabileceğiniz Pingvallavatn Gölü gibi çokça ziyaret edilen etkileyici duraklara ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda yürüyüş yapmayı sevenlere de harika parkurlar sunan İzlanda aynı zamanda dünyanın en güzel ülkeleri arasında yer almaktadır.

Umman

En güvenilir ülkeler arasında dördüncü sırada Umman bulunmaktadır. Tarihin en eski yerleşim yerlerinden olan bu ülke çokça arkeolojik kalıntıya sahiptir. Sıcaklık kış aylarında 25 derecenin altına inmemektedir. Bu ülke hem deniz tatili hem de kültür turunu bir arada deneyimlemek isteyenler için mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Hong Kong

İnanılmaz mimariye ve kültürel zenginliğe sahip olan Hong Kong listenin beşincisidir. Aynı zamanda vizesiz seyahat sunan Hong Kong devasa gökdelenleri, tarihi manastırları, deniz ürünleri mutfağı ve güneşli plajları ile ünlü adaları, hareketli alışveriş ve eğlence merkezleriyle, günün 24 saatini eğlenceli bir şekilde değerlendirmenize imkan tanımaktadır.