Efederm losyon ne işe yarar neye iyi gelir sorularına yanıt alabileceğiniz bu yazımızda aklınızdaki tüm soruların cevaplarını alabilirsiniz. Egzama tedavisinde kullanılan ve son derece etkili bir ilaç olan efederm losyon cilt sorunu yaşayan pek çok kimsenin derdine deva olmuştur. Efederm losyon ne işe yarar neye iyi gelir İçeriğinde %0,1 oranın etken madde bulunan metilprednisolon aseponat yer almaktadır. Cilt problemleri için bire bir olan bu losyon bütün egzama türlerinde etkili olan bir ilaçtır. Egzama problemini oldukça hızlı bir şekilde ortadan kaldırır. Efederm losyon ne işe yarar neye iyi gelir?

efederm losyon ne i̇şe yarar neye i̇yi gelir

Efederm Losyon Nedir?

Efederm losyon nedir diye merak ediyorsanız ilk olarak söylememiz gereken şey bu losyon egzamanın panzehiri olduğudur. peki Efederm losyon ne işe yarar neye iyi gelir  Ani bir şekilde gelişen egzamanın yanı sıra, sulu egzama, çocuk egzaması, akıntı egzama ve temas egzaması gibi durumlara çare olduğu gibi aynı zamanda kaşıntılı deri üzerinde madeni poara şeklindeki döküntülere de iyi gelir. Sinirsel nedenlerle deri üzerindeki kızarıklıklara ve kabartılara neden olan kronik deri iltihabı cilt üzerinde şişlik ve yanma hissi meydana getirir. 100 gramlık formlar şeklinde beyaz- kırmızı kutularda satılan bu losyon, cilt üzerine sürülerek kullanılır.

Normal reçeteyle satılan bu losyona sahip olmak için illaki bir doktordan reçete almanız gerekmez. Reçetesiz bir şekilde de eczaneden Efederm losyon alabilirsiniz. Kortizon içeren bir ilaç olmasının yanı sıra dermatolojik kortikosteroidler olarak isimlendirilen ilaç grubunun içerisinde yer alan bu losyon halk arasında “egzamanın panzehiri” olarak bilinir. İlacın üretimini ise Orion İlaç Sanayi ve A.Ş. üstlenmektedir.

efederm losyon ne i̇şe yarar neye i̇yi gelir

Efederm Losyon Ne İşe Yarar?

Efederm losyon ne işe yarar sorusuna verilebilecek tek yanıt cilt sorunları için bu ilacın çok iyi geldiği olmaktadır. Kortizon içeren bu ilaç bütün egzama türlerinde son derece etkilidir. Sadece egzama problemini değil aynı zamanda ödem, deri kalınlaşması, şişlik, iltihap ve kızarıklık gibi problemlerin de önüne geçer. Saçlı derinin yanı sıra kıl bulunan cilt bölgelerinde de bu losyonu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Egzama (mayasıl) tedavisinde deriye sürülerek kullanılan bu losyon, ağrı ve kaşıntının da önüne geçer.

Deri üzerinde meydana gelen tabakanın geçirilmesinde de etkili olan Efederm losyon, bacaklardaki varise bağlı olarak gelişen egzamanın tedavisinde de önemli bir rol oynar. Eğer egzamanızın kaynağı bilinmiyorsa da kullanabilir. Ayrıca kızarık deri üzerinde hafifçe yağlı, sarı ve kuru kabuklar şeklindeki döküntülerin yani tıp dilinde bilinen ismiyle seboreik dermatitlerin tedavisinde de bu ilaca başvurulur.

Efederm Losyon Faydaları

Efederm losyon faydaları hakkında bir sıralama yapacak olursak bu losyon:

  • Egzama türlerinin hepsinde tam bir etki sağlar
  • Cilt rengini düzeltir
  • Cilt sağlığını korur
  • Deri üzerindeki iltihabı kurutur
  • Cilt üzerindeki alerjiyi yok eder
  • Cilt yüzeyindeki problemleri düzeltir ve cilt güzelliğini tam olarak ortaya çıkarır
  • Alerjiden dolayı ortaya çıkan, kaşıntı, şişlik ve kızarıklık gibi durumları giderir
  • Kıllı derinin yanı sıra saçlı bölgelerde de kullanılabilir
  • Oldukça güçlü formülü sayesinde etkisini hızlı bir şekilde gösterir.

efederm losyon ne i̇şe yarar neye i̇yi gelir

Efederm Losyon Nasıl Kullanılır?

Efederm losyon nasıl kullanılır sorusuna cevap verelim: Eğer doktorunuz bu losyonu size yazdıysa, onun tavsiye ettiği uygulama talimatlarına uymalısınız. Fakat kendiniz eczaneye gidip aldıysanız ilk olarak bu losyonu cilt üzerine sürerek kullanmalısınız. Hastalıklı cilt bölgelerinde ince bir tabaka halinde hafif hafif masajlar yaparak losyonu iyice yayın. Deri tarafından losyonun emilmesi için de biraz bekleyin. Gün içerisinde yalnızca bir kere kullanılması gereken bu ürünün kullanım süresiyse en fazla 3 aydır. Çocukların kullanımıysa bir ayla sınıflandırılmaktadır. Eğer bu süreyi geçerseniz fazla dozaj yüklemesi yapıp daha kötü sorunların ortaya çıkmasına neden olabilirsiniz.