Dünya’nın En Ekonomik 5 Tatil Ülkesi

Dünyanın en ucuz ülkeleri konusu herkes tarafından özellikle araştırılmaktadır. Nitekim, özellikle Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz hesaba katılırsa, insanlar zevklerinden mahrum olmaksızın yaşamak isteyerek, aynı zaman da hayatın tadını da kaçırmak istememektedirler. Dünya’nın En Ekonomik 5 Tatil Ülkesi

Bu noktada, bilhassa koronavirüs süreciyle birlikte değişen turizm sektöründe de 2021 yılı itibarıyla kimi kararlar alınmıştır. Buna göre, tatil ya da iş için giriş yapılacak ülkelerde PCR (sürüntü) testi de aranmaktadır. Bununla birlikte, aynı zamanda dünyada girilen darboğaz da seyahat engellerinin oluşmasını ve insanların maddi durumlarını gözden geçirmelerine yol açmaktadır.

O yönde, dünyanın en az gideriyle maksimum tatil yapmak herkesin hayali haline gelmiştir. Bu anlamda, kimi ülkelerde çok az parayla iyi bir tatil yapılabilmektedir. Asya ülkeleri mevcut durumda, en iyi tatil beldeleri olarak başı çekmektedirler.

Dünyanın En Ucuz Ülkeleri Nelerdir?

Dünyanın en ucuz tatilini yapmak için, kimi seyahat severler Türk parasının değerli olduğu ülkeler üstünden bir döviz hesaplaması yapmaya da girişmektedirler. Bununla birlikte, Türkiye’den gidişte kültür turizmine katkı sağlayan ülkelere de çok ucuz olacak şekilde ayak basılabilmektedir. Bu ülkeler aşağıda şu şekilde belirtilmiştir:

dünya'nın en ekonomik 5 tatil ülkesi

dünya’nın en ekonomik 5 tatil ülkesi

Dünya’nın En Ekonomik 5 Tatil Ülkesi

  • Vietnam

Asya ülkeleri genellikle, sevimli insanların yaşadığı, doğayla tarihin kesiştiği ve renkli kültürlerin izlerine rastlanılan bölgelerdir. Bunlardan biri de, Vietnam’dır. Vietnam, tarihi boyunca Amerika Birleşik Devletleri’ne karşı verdiği antiemperyalist onurlu mücadelesiyle tanınmakla birlikte, yeşil alanları ve tapınaklarıyla da çok ilgi görmektedir.

  • Tayland

Dünyanın en ilginç ülkelerinden biri olan Tayland’ta, turizmin ana ayağını gece kulüpleri, aşk odaları ve renkli insan potansiyelleri oluşturmaktadır. Thai masajı ve alternatif tıp alt yapısı da sağlık turizmi için gidenler adına ilgi çekicidir. Çılgınlıklarla dolu, heyecan veren geceler yaşamak isteyenler için Tayland büyük bir çekim merkezi olarak bilinmektedir. Bununla birlikte, tarihi, kültürü, kalabalık ve çok renkli çarşılarıyla da bu ülke dünyanın göz bebeği muhitlerinden biridir.

  • Sri Lanka

 Hint Okyanusu’na bakan ülkelerin başında gelen, şelaleleriyle, geniş ormanlık arazileriyle Sri Lanka görülmeye değer ve uygun ülkelerden biri olarak bilinmektedir. Boydan boya uzanan çay tarlalarını ziyaret ettiğinizde hissettiğiniz sonsuzluk hissiyle birlikte, ünlü Seylan çayını da yudumlamanın keyfine varacaksınız.

  • Laos

Denize kıyısı olmasa da, Laosça konuşulan ve tropikal iklimiyle insanları büyüleyen Laos’u keşfetmek sizi oldukça heyecanlandıracaktır. Nisan ayında gerçekleşen Lao Yeni Yılı kapsamında bir seyahat  denk getirirseniz, ülkede eğlenceli vakitler de geçirmeniz olasıdır.

  • Kamboçya

Kadim kültürlere ev sahipliği yapmış olan Kamboçya, Angkor Tapınakları’yla bile görülmeyi hak eden görkemli bir ülkedir. Ülkenin dört yanı yeşilliklerle, geniş arazilerle ve ormanlarla doludur. Ayrıca, Kamboçya mutfağı Asya kültürünün baharatlı renklerini üstüne giyinmiş, sizi beklemektedir.