Bu 6 Ülkeyi Mutlaka Görmelisiniz!

Bu 6 Ülkeyi Mutlaka Görmelisiniz! En güzel ülke tanımı oldukça izafi bir içeriğe sahiptir. Neyin neye göre güzel olduğu, güzel seçilirken hangi kriterlerin öne geçeceği de, ayrı bir tartışma konusudur. Nitekim, dünyada yüzlerce ülke vardır ve her biri kendine, kendi kültürüne göre tanımlamalar getirmektedir. Türkiye’de yaşayan birine göre Norveç güzel ve yaşanılası bir yer gibi gelirken; Norveç’te yaşayan birine göre de, sosyal yalnızlık çekmeyeceği daha hareketli ve aile bağları daha sıkı ülkeler çekici gelebilmektedir. Bu 6 Ülkeyi Mutlaka Görmelisiniz!

Dünyanın En Güzel Ülkeleri Neye Göre Seçilir?

Yaşamak için en güzel ülke diye bir soru sorulduğunda, bunun yanıtı genel olarak oldukça basit görünse de, meselelerin derinlemesine içlerine girildikçe konuların değiştiği de anlaşılacaktır. Öyle ki, bir insan kendi kültüründen koparak, modern bir Avrupa ülkesine gittiğinde, orada öteki, göçmen ya da mülteci damgası yiyebilmektedir. Dünyadaki sokak hareketlerini, özellikle Batı Avrupa’da yaşayan Afrika kökenlilerin, Latin Amerika’lıların ya da Ortadoğu’luların isyanlarını incelediğimizde, insanlık, eşitlik ve demokrasi gibi kavramların ne kadar farklı olduğunu da görebiliriz. O anlamda, dünyanın en güzel ülkeleri de herkesin ortak tüketim alanları noktasında birleştikleri, turizm kavramı üstünden seçilebilir.

bu 6 ülkeyi mutlaka görmelisiniz!

bu 6 ülkeyi mutlaka görmelisiniz!

Dünyanın En Güzel 6 Ülkesi Nelerdir?

Gezilecek en güzel ülkeler diye bir başlık açıldığında, onlarca yerleşim yerinin akla geleceği şüphesizdir. Fakat, burada da dünyanın çoğunluğuna hitap edilen kimi ülkelerin seçilebileceği belirtilebilir. Bu ülkeler aşağıda şöyle verilmiştir:

  • Nepal

Dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerinin başında gelmektedir. Mistik ortamıyla, renkli bayraklarla dolu tapınaklarıyla ve naif insanlarıyla sadeliğin göz doldurduğu bu ülke, Everest Tepesi sayesinde ilgi odağı olmaktadır. Dünyanın en yüksek tepesi olarak da geçen bu bölge, dağcılıkla uğraşanların yoğun ilgisini çekmektedir.

  • Güney Afrika

Güney Afrika, kıtanın en gelişmiş ülkelerinden biri olarak dikkat çekmektedir. Johhanesburg gibi bir ticaret merkezine sahip ülke, dünya çapında çalışmak isteyen iş adamlarının da cazibe merkezi olarak görülmektedir.

  • Çin

Dünya devlerinden biri olarak bilinen ve teknoloji, ekonomi, serbest piyasa gibi konularda dört yana yayılan Çin, görkemli bir ülke olarak da seyahat severlerin ilgisini çekmektedir. Hem geleneksel kültürü hem de modern kültürü bir arada harmanlayan Çin en çok merak edilen ülkeler sıralamasında üstte yer almaktadır.

  • Arjantin

Sıcak ve samimi Latin Amerika kültürünün taşıyıcılarından olan Arjantin, gerek doğal iklimiyle ve yeşil bölgeleriyle; gerek, tarihsel mekanlarıyla oldukça renkli bir ülkedir. Yemek, içki (tekila), dans gibi konular bakımından hareketli ülkede, insanlar da cıvıl cıvıldırlar.

bu 6 ülkeyi mutlaka görmelisiniz!

bu 6 ülkeyi mutlaka görmelisiniz!

  • Amerika Birleşik Devletleri

Her ne kadar Amerika Birleşik Devletleri’nin dünyanın emperyalist ve yayılmacı gücü olduğu gerçeğini kabul etsek de, bugün onun yaydığı başat kültür dünyanın her yerine birçok alanda yayılmıştır. Amerika’daki o çok sesli, pür modern havayı en az bir kere solumak gereklidir.

  • Hindistan

Hindistan, baharatların, Bollywood’un, renklerin, tapınakların ve müziğin ülkesidir. Birçok kaşif tarafından da ilgi çeken bir bölge olarak bilinmektedir. Onlarca inanışın yanın da, ilginç gelenekleriyle, ormanlarıyla, filleriyle ve maymunlarıyla görülmeye değer önemli bir ülkedir.