Para günlük hayatın her noktasında geçerli bir metadır. Ne var ki bazı durumlarda, insanlar yüksek miktarda meblağa gereksinim duyabilir. Eğer bankalardan çözüm bulanamıyorsa, borç para veren hayırseverler yoğun olarak incelenmektedir.

Ancak her şehirde bu bakımdan tercih edebileceğiniz iş adamları farklıdır. Dolayısıyla ikamet ettiğiniz yere göre araştırma yapmak, daha iyi sonuç almanıza yardım edebilir. Örneğin İstanbul içerisinde ihtiyacı olan borç para veren hayırsever insanlar, Kocaeli, Balıkesir ya da farklı bir ildeki kişilere destek olmayabilir.

İş adamlarına ek olarak, borç para veren vakıflar da vardır. Vakıflar Türkiye’de oldukça gelişmiş olduğu için, her ilçede bile görülebilmektedir. Eğer bunlara başvurursanız, maddi çözümler bulabilirsiniz.

wsi imageoptim istock 1063289558 1200x900 1

Bankalardan Senetle Para Alma

Banka dendiğinde insanların aklına ilk olarak kredilerin, nota göre verildiği gelmektedir. Bu doğru da olsa, bazı bankalar senet karşılığında para vermektedir. Senetle para bulma için, bunların herhangi biri tercih edilebilir.

Bunlardan ilki Ziraat Bankasıdır. Eğer bir işletmeniz varsa ve acil krediye ihtiyacınız varsa; resmi sitesine girdikten sonra kurumsal krediler başlığı altında bulabileceğiniz Senet Karşılığı Avans Kredisi size güzel bir çözüm sunar. Faiz oranları uygun olup, bilgi almak istiyorsanız şubeden detayları öğrenebilirsiniz.

Eğer ticari bankacılık çerçevesine giren seçeneklerden yararlanmak istiyorsanız, tercihlerinizden bir diğeri de iş bankasıdır. Kurum TL Çek Iskontosu / İştirası kapsamında senet ile kredi vermektedir. Ayrıntılı bilgiler, şubeden alınabilmektedir. Eğer borç para veren yerler hakkında inceleme yapıyorsanız, bunlardan yararlanabilirsiniz.

Ayrıca kredi notunuz düşük de olsa, borç para veriyorum şeklinde araştırmak yerine bankalardan yine çözüm almanız mümkündür. Zira her finans kurumu, farklı notlara göre vermektedir. Bu açıdan,

  1. QNB Finansbank,
  2. Garanti Bankası,
  3. Vakıfbank,
  4. Ziraat Bankası,

Tercihleriniz arasında olabilir.

Deva Finans ile Kredi Alma

Sosyal medya günümüzde yoğun olarak kullanılmaktadır. İmkânların da gelişmesiyle birlikte burada da senetle para veriyorum şeklinde ilanlar veren sayfalar görülmektedir.  Bunlardan bir tanesi de Deva Finans olup, Facebook üzerindeki sayfasına göre,

para nedir

  1. Avukatlık olan kişilere,
  2. İcralıklara,
  3. Emeklilere,
  4. Haciz alanlara,

Kredi vermekte ve bunu senetle kredi veriyorum şeklinde belirtmektedir. Ancak Facebook adresi olsa da, burada eklediği linke ulaşılamamakta; internetten de hakkında ayrıntılı bilgilere varılamamaktadır. Dolayısıyla dikkatli olmanız şarttır.

Faktöring Firmaları ile Kredi Alma

Acil para ihtiyacı, en sık karşılaşılan durumlar arasındadır. Bu nedenle senetle borç para, özellikle kredi notu düşük olduğu için, bankalardan çözüm alamayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Eğer siz de bu ya da farklı sebepler ile hangi kaynakları değerlendirebileceğinizi arıyorsanız, bunlardan biri de faktöring firmalarıdır.

Bunlar BDDK tarafından denetlenmekte olup, bu bağlam çok sayıda seçenek vardır. Ancak dikkat etmeniz gereken, öncesinde firmanın resmi belgelerini sormadır. Ayrıca yüz yüze görüşmek, her zaman daha iyi değerlendirmenize yardım edecektir.

Ayrıca hızlı karara vermeden ikinci görüşmeyi talep etmek, daha doğru sonuçlar almanızı sağlar. Zira firmadayken doğru düşünememeniz olasıdır.

İkrazatçılardan Kredi Alma

Kredi ihtiyacınız varsa ve borç para veren vakıflar hakkında inceleme yapıyorsanız, tercihlerinizden bir diğeri de ikrazatçılardır. Eğer daha önce duymamışsanız, bu firmalar gerçek kişilerdir ve tüzel kişiliği yoktur. İşlemleri DDK usulleri kapsamında olup, Hazine Bakanı onaylı ile aktivite yapar.

Dolayısıyla senetle para veriyorum hakkında inceleme yaparak, seçeneklerinizi değerlendiriyorsanız, tercihleriniz arasında yer almaktadır. Ancak dikkate etmeniz gereken, bazı tefecilerin de kendisini bu bağlamda tanıtabildiğidir.

Bu kurumlar onaylı şekilde hizmet verdiği için, belgelerini canlı bir şekilde görmek, borç para veriyorum diyen kişileri daha iyi tanımanıza yardım edecektir. Bunları kendi gözünüzle görmeniz, özellikle tavsiye edilmektedir.