Franchising yatırım yapmanın en avantajlı seçeneğidir. Bu bakımdan çok sayıda tercih olup, bayilik veren toptan gıda firmaları daha sık araştırılmaktadır. Zira hem kârı yüksek hem de satışı fazla olmaktadır.

Eğer sıfırdan, kendinize ait bir marka oluşturacaksanız, bu oldukça zordur. Her ne kadar gerekli resmi evrakları da tamamladıktan sonra açmak kolay da olsa, konu satmaya gelince işler değişmektedir. Birçok tüketici adını bile duymadığı markaları tercih etmek istemez. Böylece kârınız oldukça düşük olur.

Burada reklam masrafları da devreye girer. Ancak başarılı bir reklam bile yapsanız, sonuçları hemen görmeniz imkânsızdır. Zira tanıtımlar kısa değil, uzun süreli planlardır. Ancak online bayilik veren firmalar, onların ismi ve kapsamında çalışma fırsatı sunduğu için, daha ilk günden satmaya başlamanız mümkündür. Burada kişiler sizi değil, markanın tanınırlığını tercih etmektedir.

Böylece reklam masraflarından da kurtulabilir, arttırdığınız parayı farklı alanlara aktarabilirsiniz. Franchising veren firmalar ile kendi işletmenize sahip olabilir, kazanç sağlayabilirsiniz.

xxl

Bayi Veren Firmalar Ücretli Mi?

Franchising özellikle son yıllarda büyük bir artış göstermiştir. Bunun nedenlerinden en önemlisi kârıdır.

Ancak bir firmaya başvurmadan önce, ilk bilmeniz gereken hepsinin birbirinden farklı kuralları olduğudur. Dolayısıyla yer kiralayacaksanız, öncelik tüm seçenekleri inceleyip; şartlara uygun bir konum bulmanız tavsiye edilir.

Ayrıca bazı firmalar, farklı miktarlarda bayilik fiyatları da talep edebilmektedir. Bayiliğin onaylanması için, yer şartlarına ek olarak bunun da tamamlanması gerekir. Aksi halde reddedilir. Ancak bayilik veren firmalar ücretsiz de vardır. Dolayısıyla tercih yapmadan önce derinlemesine bir araştırma yapmanız önerilir. Zira kazancınız sizin performansınıza göre değil, markanın tanınırlığına göre belirlenmektedir.

Bayilik Veren Toptan Gıda Firmaları Hangileridir?

Eğer bayilik veren toptan gıda firmaları hakkında araştırma yapıyorsanız, bu bakımdan tercih edebileceğiniz çok sayıda seçenek vardır. Bunların her biri, franchising için uygundur. Bunlardan bazıları şu şekilde verilebilir;

 1. OYEGG Organik Yumurta ve Organik Tavuk Eti
 2. Lokman AVM
 3. Etal Gıda
 4. Sucuk Saryı
 5. Aker Grup
 6. Sırberpfeil Energy Drink
 7. Mikrotalia
 8. Bulls Breath
 9. Tadım Kuruyemiş
 10. Atom Sütlaç
 11. 10Dakka Market
 12. Hayger Organik Gıda
 13. Tarihi Ayvalık Tostçusu 1985
 14. Helvacı Necmi
 15. Bahçesaray Su

Bu toptan gıda firmaları, bölge bayiliği veren firmalar arasında sadece bazılarıdır. Bu alanda daha çok sayıda tercih olup, istediğiniz herhangi birini tercih etmeniz mümkündür.

aker toptan gida vega tercih etti 1

Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar

Her marka, franchising hakkında farklı bir politikaya sahiptir. Bu en başta fiyatlar için geçerlidir. Eğer bayilik veren firmalar hakkında seçenekleri de değerlendirmek istiyorsanız, bunlardan bir kısmı şu şekildedir;

 1. Tepeçay
 2. Çaytaze Çay
 3. Tudors Gömlek
 4. Marmara Mantar
 5. Flames Pizza
 6. Arsamiea Çiğ Köfte
 7. Metal Box
 8. Köftey’s Köfte
 9. Lezizhan Çiğ Köfte
 10. 100de 100 Gübre
 11. Elektroterm Kombi
 12. By Dado Tantuni

Franchising veren firmalar arasında olan bu markala, inceleme ardından değerlendirebilir. Burada farklı seçenekleriniz de olduğu için, dikkatli şekilde incelenmelidir.

Hangi İllerde Franchising Alınabilir?

Franchising yapmak isteyenlerin aklındaki en büyük soru bulundukları ile alınıp, alınamayacağıdır. Ancak firmalar için bayilikler kazanç demek olduğu için, 81 ile ücretsiz bayilikler verilecektir hakkında araştırma yapmanız gerekmez.

Sadece tüm toptan gıda firmalarını araştırarak, size en uygun olana karar verebilirsiniz. Franchise veren firmalar için dikkat etmeniz gereken nokta, olduğunuz yerde olup olmadığıdır. Zira bayilik veren firmalar yoğun olarak incelendiği için, istediğiniz bayilik zaten olabilir.

Her ne kadar marka sahibi size izin verebilecek olsa da, farklı bir tanenin daha uzun süredir mevcut olması hem onun daha fazla tercih edilmesine, hem de aranızda büyük bir rekabete sebep olacak, kazancınız böylece düşecektir.

Bayi Olmanın Kuralları Nelerdir?

Eğer Franchise veren firmalar hakkında başvuracaksanız, bilmeniz gereken nokta hepsinin kurallarının farklı olduğudur.

Dolayısıyla 81 ile ücretsiz bayilikler verilecektir şeklinde ilan verilmişse, her biri farklı koşullara sahip olabilir. Başvurmadan önce bilmeniz gereken, uyum sağlamamanız durumda kabul edilemeyeceğinizdir.

Dolayısıyla bölge bayiliği veren firmalar hakkında başvuru öncesinde, değerlendirme şarttır. Bunlar markaların kendi sitesinde yer almaktadır.