Bacoderm sivilce için kullanılır mı? sorusuna kuru bir evet yanıtından daha fazlasını vermemiz gerekiyor. Cilt üzerinde bakterilerin yuva yapmasının önüne geçen ve hali hazırda cildimize yerleşen bakterileri uzaklaştıran Bacoderm krem etki alanı oldukça geniş olan bir antibiyotiktir. Bacoderm sivilce için kullanılır mı? Doktorlar tarafından reçeteyle verilen bu krem aynı zamanda cilt enfeksiyonlarını tedavi edici bir etkiye sahiptir. Herhangi bir ameliyat sonrasında cilt yüzeyinde meydana gelen, yırtık, çatlak, yara ve iltihaplı sivilce gibi durumlarda kullanılması, doktorlar tarafından şiddetle tavsiye edilmektedir. Bacoderm sivilce için kullanılır mı?

Etken maddesi mupirosin olan Bacoderm Krem aynı zamanda aktif olmayan polietilen glikol maddesine de sahiptir. Beyaz renkli bir pomad olmasının yanı sıra 15 gramlık tüpler içerisinde kullanıma sunulur. Kremin içerisinde yer alan yardımcı maddeleri sıralayacak olursak başta setomakrogol olmak üzere; sıvı vazelin, benzil alkol, ksantan zamkı, setil alkol, saf su ve setostearil alkol gibi bileşenleri içermektedir. Bacoderm sivilce için kullanılır mı?

bacoderm sivilce i̇çin kullanılır mı

Bacoderm Krem Faydaları

Bacoderm krem faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazla olmasına rağmen aşırı kullanımlardan uzak durulması gerekir. Yalnızca doktor reçetesiyle sahip olunabilen bu kremi kullanmadan önce kullanma talimatlarını dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz. Kremin faydalarını anlatacak olursak başta sivilce olmak üzere pek çok derde deva olmaktadır. Ayrıca yara izlerini ve enfekte kesikleri de usta bir şekilde tedavi eden krem, cilt enfeksiyonlarını tedavisinde de kullanılır. Özellikle impetigo ya da cilt yüzeyinde bulunan staph enfeksiyonu gibi çok ciddi enfeksiyon durumlarında en çok başvurulan şifa kaynağı Bacoderm krem olmaktadır. Bütün bunların yanı sıra çatlaklar ya da aşınma gibi durumlarda da kullanılan krem, dikiş atılmış yaraları da hızlı bir şekilde iyileştirmektir.

Cilt yüzeyindeki iltihapları kurutup çok ciddi hastalıkların önüne geçen bu krem topikal antibiyotikler sınıfına girer. Bu yüzden yan etkileri oldukça sınırlıdır fakat yine de kremi kullanmadan önce yan etkilerini okumanızı tavsiye ediyoruz. Çıban, sivilce ve cilt yüzeyindeki tüm enfeksiyonları tedavi edici etkisiyle cilt sağlığınız için endişe ediyorsanız doktorunuzdan bu kremi size yazmasını isteyebilirsiniz. Kremi kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra cildiniz eski sağlıklı rengine geri dönecektir.

bacoderm sivilce i̇çin kullanılır mı

Bacoderm Krem Nasıl Kullanılır?

Bacoderm krem nasıl kullanılır sorusuna tek bir cevap verebilmek mümkün değildir. Zira doktorunuz sizin için özel bir kullanım şekli önermiş olabilir. Fakat doktorunuz size özel bir yol göstermediyse, cildinizdeki sorunlu bölge üzerine hafif bir masaj yaparak kremi sürebilirsiniz. Kremin dağılmadan sorunlu bölge tarafından emilmesi için gazlı bez kullanmanızı öneriyoruz fakat bu şart değildir. Eğer kullanmaya başladıktan 5 gün sonra size herhangi bir yarar sağlamadıysa kremi kullanmayı bırakmalı ve hemen doktorunuza görünmelisiniz. Ayrıca bu kremi 10 günden fazla süreyle kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

Bacoderm Krem Yan Etkileri

Bacoderm krem yan etkileri kremin topikal antibiyotikler sınıfında olması nedeniyle oldukça sınırlıdır. Fakat geri dönüşü olmayan sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka bu yan etkilere göz atmanızda fayda var. Kremin en bilinen yan etkisi deri üzerinde aşırı bir duyarlılığın meydana gelmesidir. Bunun dışında kremin önemli bir yan etkisi yoktur fakat kremi kullanmamanız gereken bazı bölgeler ve durumlar bulunmaktadır. Bunları sıralayacak olursak, Bacoderm kremi kesinlikle:

  • Gözün içine ya da çevresine
  • Ağız içine ya da dudakların üzerine
  • Açık yaralara

Sürmemeniz gerekiyor. Ayrıca hamile kalmayı planlayan ya da zaten hamile olan bayanlar da bu ilacı kullanmaktan kaçınmalıdır. Eğer kremi kullandıktan sonra ciddi bir reaksiyon gösterdiyseniz mutlaka doktorunuza durumu anlatın.