Nihat Hatipoğlu aşk duası sıklıkla araştırılan konulardan birisidir ve insanlar sevdikleri kişinin ona aşık olacağı bir dua ile Allah’a seslenmek ister. Aslında çeşitli alanlarda ifade edilen bir haftada aşık etme ya da anında aşık etme duası gibi saatli günlü tarifler gerçeği yansıtmamaktadır. Çünkü her yakarış ve dua Allah’adır ve bir duanın kabulü ya da reddi O’nun hakimiyetindedir. Dolayısıyla duayı bir garanti nesnesi gibi ve indirgemeci şekilde yansıtan tavırlara itibar etmemek gerekir.

Ancak dua dileklerimizin gerçekleşmesi ve maneviyatımız açısından oldukça önemlidir. Kabul olup olmayacağını bilmiyoruz diye duayı terk etmek ve ümit etmeyi kesmek de elbette doğru olmaz. Peki nasıl dua etmeli ve nasıl dilemeliyiz? Aslında herkesin Allah’a seslenme biçimi kendisine özgüdür. Zira kalbinden geçenleri en iyi insanın kendisi yansıtabilir. Bu nedenle kişinin belli uygulamalar ve tabii doğrular çerçevesinde içinden geldiği gibi ve içten bir şekilde dua etmesi önem arz eder.

aşk duası nihat hatipoğlu

Denildiği gibi aslolan iyi niyettir. Tüm bu açıklamalar çerçevesinde merak edilen konular arasında sevilen kişi için aşk duası da yer almaktadır. Aslında bu karşıdaki gönlün kişiyi fark etmesi çabasıdır. Burada denildiği gibi; temiz bir gönül ve samimiyet esastır. Karşınızdaki kişinin sizin iyi niyet çabanız hakkında bilgisi olması önemlidir.

 

Son zamanlarda Nihat Hatipoğlu paylaşımları arasında sıklıkla araştırılan konulardan birisi olan aşk duası, öncelikle herkes için gönülden gelen o iç sestir. Yani dua etmek için illa ki farklı içerikler beklemeye gerek yok. Yine de aşk duası olarak yaygın şekilde bilinen bazı dualar vardır. İsteğe göre bu dualar da denendikten sonra; kararı O’na bırakmalı ve hayırlısını dilemeliyiz.

Aynı zamanda 3-5 günde aşk garanti eden hurafelere itibar etmemeli ve her şeyi Allah’tan beklemeliyiz. Unutmamak gerekir ki, herkesin yolu kendisine özgüdür ve o yolu paylaşmak da bir nasip meselesidir. Dua ederken dikkat edilmesi gereken konulardan bir diğeri de; dua etmek için herhangi bir zaman kısıtlaması ya da herhangi bir kısıtlama sunan bakış açılarına göre değil; içten gelen duygulara göre her zaman dua edilebileceğidir.

aşk duası nihat hatipoğlu

Yaradan tarafından sunulan ve manevi değeri oldukça yüksek bir iletişim biçimi olan duanın hayrı; ona verilen değerdedir ve dua etmenin insan doğasına faydalı olduğu bilinmektedir.

Aşık Etme Duası

Bu noktada aşık etme duası farklı dualar ile ifade edilebilmektedir. Dileklerin kabul olması için değişik dualar denenebilir ve içten bir şekilde bu dualar takip edilebilir. Dileklerin kabul olması temelinde uygulanan duaların ve aşk duası olarak geçen dileklerin esması genel olarak 3 şekilde ifade edilir. Aynı zamanda bu esmaların sık sık tekrarı da önerilmektedir.

Bu esmaların ilki; ‘Merhamet eden’ manasına gelen ‘Ya Rahman’dır. Aşk acısı yaşayan kişi; Allah’ın rahmetini diler. Diğer esmalar ise; ‘Yeten, Yetişen’ anlamında ‘Ya Kafi’ ve sonuncusu ise; ‘Seven, Sevilen’ anlamlarına gelen ‘Ya Vedud’ olmaktadır.