Otomobil sahiplerinin en çok dile getirdiği durumlardan bir tanesi araç su eksiltiyor ama hararet yapmıyor durumudur. Araçlarda bulunan soğutma suyu antifriz içerir. Böylece optimum sıcaklıkla çalışmasına yardım eder. Eğer motor sağlamsa eksilme olmaz. Ancak bir problem olmuşsa su seviyeleri düşebilir.

LPG’li Araç Neden Su Eksiltir?

LPG’li araç neden su eksiltir aracı bu yakıtla kullanan kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. BU durumun nedenleri şöyle verilebilir;

  1. Bağlantı noktalarının arızalı olması
  2. T Borusunun problemli olması
  3. LPG Regülatörünün bozulması

Ancak her araç için bunlar farklıdır. Bu sebeple aracınızı göstermeniz şarttır.

araç su eksiltiyor ama hararet yapmıyor

Arabam Su Eksiltiyor Sebebi Ne Olabilir?

Arabam su eksiltiyor sebebi ne olabilir? Sorusuna verilebilecek birçok sorun vardır. Ancak bunların en çok karşılaşılan sebepleri şöyledir;

  1. Soğutma sistemi boruları
  2. Radyatörün delinmesi
  3. Devirdaim arızası
  4. Silindir kapak contası yanması
  5. Motor bloğu tapalarının fonksiyonunu yitirmesi

 

  1. Yedek su deposu kapağında arıza olması

Ancak bu problemler her araçta farklılık gösterebilir.

Dizel Motor Susuz Kalırsa Ne Olur?

Dizel yakıt kullananlar dizel motor susuz kalırsa ne olur sorusunu sıklıkla merak etmektedir. Eğer motorda su kalmamışsa araçta soğutma olmaz. Bu nedenle ısı devamlı yükselir. Böylece üst kapak contası yanacak, araçta hararet meydana gelecektir.

araç su eksiltiyor ama hararet yapmıyor

Araba Neden Su Eksiltir?

Araba neden su eksiltir sorusuna yukarıdaki nedenlerden farklı durumlar da neden olabilmektedir. Dolayısıyla asıl sorunun tespit edilebilmesi için bir teknik servise gitmek şarttır. Böylece sorunun fark edilebileceği gibi kısa sürede çözüm de bulunabilir.

Hararet Yok Su Eksiltiyor

Aracı hararet yapmayan ama su sorunu yaşamayan birçok kişi hararet yok su eksiltiyor? Sorusuna yanıt aramaktadır. Bunun nedeni aracınızda bir aksamın problemli olmasıdır. Dolayısıyla bir oto teknik servisine gitmeniz şarttır.

Genleşme Kabından Su Taşması

Genleşme kabından su taşması birçok araç sahibinin aklındadır. Eğer suyun sıcaklığı 100 derece olmuşsa kaynama sonucu oradan çıkması normaldir. Ancak su sıcaklığı buraya gelmeden taşıyorsa, sızıyorsa kapakta veya farklı yerde sorunu gösterir.