Google News Yusuf YILMAZ

Matematik günümüzde birçok öğrencinin korkuyla yaklaştığı bir derstir. Antrenmanlarla Matematik 1 konuları herkes tarafından kolaylıkla anlaşılabilecek bir yapıda olup, bu korkuyu kolayca çözmenize yardım eder.

Eğer korkmuyorsanız fakat çok işlem hatası yapıyorsanız, Antrenmanlarla Matematik 1 kitabı ile kendinizi geliştirebilir, yaptığınız doğru sayısını arttırabilirsiniz. Her ne kadar internet üzerinden cüzi miktara alınabilecek olsa da, günümüzde birçok kişi pdf versiyonunu edinmek ister.

Burada öncelikle bilmeniz gereken, test çözerken pdf ile verim alınamayacağıdır. Zira bilgisayarın açık olması bile başlı başına bir dikkat dağıtıcı etmendir. Matematiğinizi geliştirmek istiyorsanız, test kitabını edinmeniz önerilir.

Antrenmanlarla Matematik 1 PDF

PDF kitaplar, kişilere aradığı kitapları ücretsiz bir şekilde kısa yoldan edinme imkânı sunar. Bu sebeple başta öğrenciler olmak üzere birçok kişi aklına gelen kitapların önce elektronik versiyonunu inceler.

Eğer Antrenmanlarla Matematik 1 PDF arıyorsanız, internette yapacağınız kısa bir araştırma sonucunda birçok kaynağa ulaşmanız mümkündür. Böylece ücretsiz bir şekilde bilgisayarınıza indirerek çözmeye başlayabilirsiniz.

Ancak dikkat etmeniz gereken nokta, elektronik kitaplarla çalışmanın çoğu zaman verimli sonuçlar sağlamayacağıdır. Zira kitap üzerinden çözmek soruyu hem yakından görmenize, hem de üzerinde işlem yapabilmenize imkân tanır.

Kitap internet üzerinden kolay bir şekilde sipariş verilebilmekte olup, oldukça düşük bir fiyata sahiptir.

antrenmanlarla matematik 1

antrenmanlarla matematik 1

Antrenmanlarla Matematik 1 İçerisinde Neler Var?

Halil İbrahim Küçükkaya tarafından kaleme alınan Antrenmanlarla Matematik 1 içindekiler şöyledir;

 1. Toplama ve Çıkarma İşlemleri
 2. Çarpma İşlemi ve İşlem Önceliği
 3. + ve – Muhabbeti
 4. Parantezleri Açma ve Kapama
 5. Sadeleştirmeler ve Sık Yapılan Sadeleştirme Hataları
 6. Basit Denklemlerin Çözümü
 7. Rasyonel Sayılar
 8. Ondalık Sayılar
 9. Oran – Orantı
 10. Rasyonel Denklemlerin Çözümü I
 11. Rasyonel Denklemlerin Çözümü II
 12. İki Bilinmeyenli Denklemlerin Çözümü
 13. Basit Eşitsizliklerin Çözümü
 14. Mutlak Değer ve Özellikleri
 15. Üslü İfadeler
 16. Köklü İfadeler
 17. Çarpanlara Ayırma
 18. İkinci Dereceden Basit Denklemlerin Çözümü

Lise öğrencilerini temel alan bu kitapla beraber matematiğinizi geliştirebilir, sınavlardan daha iyi puanlar alabilirsiniz. Üniversiteyi düşünüyorsanız temelinizi bu kitapla geliştirerek, hazırlık yapma şimdiden başlayabilirsiniz.

Antrenmanlarla Matematik 1 Kimler Tarafından Alınabilir?

Antrenmanlarla Matematik 1 kitabının içindekiler bölümü incelendiğinde, konuları en temelinden aldığı ve yavaş yavaş zorlaştığı görülür. Bu sebeple matematiğiniz kötüyse veya hiçbir şey anlamıyorsanız, kitap en başından başlamanızı sağlar.

Böylece kendinizi aşamalı olarak geliştirerek, sabırlı bir çalışmanın sonucunda istediğiniz noktaya gelebilirsiniz. Eğer sıkça hata yapıyorsanız, bunun anlamı bazı konuları yetersiz bildiğinizdir. Kitap en temel konulara değindiği için buna çözüm getirmeniz de mümkündür.

İçerisinde sıkça yapılan hatalara da değinildiği için yaptığınız yanlışları daha iyi görebilir, bunları düzeltebilirsiniz. Dolayısıyla  kitap birçok öğrenci tarafından tercih edilebilir.