Akbank hesap kesim tarihi değiştirme 2021 Kredi kartı kullanıcıları tarafından belirlenen hesap kesim tarihleri, kişilerin ödeme yapacağı zamanı belirtmektedir. Akbank ile çalışan kişiler, Akbank hesap kesim tarihi değiştirme yöntemlerini de araştırmaktadır.

Burada öncelikle borcunuzun, zamanında ödenmesi gerektiğinden bahsedilmelidir. Aksi durum hem faiz artışına sebep olacak, hem de cezai işlemlere giden yolu açacaktır.

Akbank Axess Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Neye Göre Ayarlanır?

Akbank tarafından sunulan bu kartı kullanan kişiler, farklı sebeplerden dolayı Axess hesap kesim tarihi nasıl değiştirilir? Sorusunu sormaktadır. Bu tarih kart kullanıcısı tarafından belirlenmekte olup, normal şartlarda kart alınırken; personel tarafından size sorulmaktadır. Tavsiye edilen, bunu maaş günü sonrası gibi, daha uygun dönemlere denk getirmedir.

Akbank Hesap Kesim Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Her banka için hesap kesim tarihleri farklı bir şekilde değiştirilmektedir. Ancak kullanılan metotlar birbirine göre farklılık göstermez. Dolayısıyla Axess hesap kesim tarihi değiştirme 2021 için şu yöntemler vardır;

650x344 akbank mobil coktu mu mobil ve internet bankaciligi neden acilmiyor oturum kapandi hatasi nedir akbank siber saldiri iddialari icin aciklama yapti 1625632293112

  1. Akbank şubesine gidilerek yardım talep edilmesi
  2. Akbank müşteri hizmetlerini arayarak yardım istenmesi
  3. Akbank resmi sitesi üzerinden işlem yapılması
  4. ATM üzerinden kesim tarihinin değiştirilmesi

Bunlardan hangisi sizin için daha uygunsa onu tercih edip, kısa sürede işlem yapabilirsiniz.

Akbank Axess Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Eğer Akbank tarafından sunulan bu kartı kullanıyorsanız, hesap kesimini değiştirebilmek için yukarıda saydığımız yöntemleri kullanmanız mümkündür. Bunların hepsi, aynı sonucu almanıza yardım eder.

Akbank Direkt Hesap Kesim Tarihi Değiştirme Yöntemi

Akbank müşterisiyseniz ve Akbank hesap kesim tarihi değiştirme 2021 metotlarına bakıyorsanız, bunların ilki kendi sitesini kullanmadır. Bunun için ilk olarak buraya girerek, online işlemler üzerinden oturum açmanız gerekir. Ardından bir kart seçilerek, ekstre kısmından gün belirlemesi yapılır.

İkinci çözüm ise Akbank müşteri hizmetleridir. Eğer burayı ararsanız, talebinizi iletebilir, değiştirmek istediğiniz günü seçtikten sonra işlem yapabilirsiniz. Her ne kadar bu yöntemler çok kısa olsa da, belirli bir zaman alacaktır.

Akbank hesap kesim tarihi değiştirme 2021 Bunu önleyebilmek için, en başta tercih yaparken dikkatli düşünmek ve uygun bir tarih belirlenmelidir. Ancak farklı etmenlerden dolayı değişiklik gerekmişse, bunları kullanmanız mümkündür.

Örnek olarak maaşınızı ayın 15’inde alıyorsanız, ödeme tarihinizi 16 veya 17 olarak belirlemek pratik bir çözüm sunacaktır. Bunu kendinize göre değerlendirerek, uygun çözümler alabilirsiniz.  Hesap kesimi, bilindiği üzere kredi kartı kullanarak yapılan alışverişin, geri ödenme zamanıdır. Kullanıcılar arasında son ödeme tarihi olarak da bilinmekte olup, bu güne dek ne kadar borç varsa ödenmelidir. Eğer ödeme yapılmazsa ya da geciktirilirse, faiz uygulaması yapılmaktadır.

akbank 2 16 9 1625639046

Gelir-gider durumunuzu hesaplı bir şekilde gerçekleştiriyorsanız, Axess hesap kesim tarihi değiştirme 2021 büyük bir önem taşımaktadır.

Akbank Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Akbank hesap kesim tarihi değiştirme 2021 kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bunun için internet bankacılığı veya mobil uygulama kullanılabilir. Giriş yapıldıktan sonra ekstre bölümüne gelinerek, periyotlar bölümünden istediğiniz gibi değişiklik yapılır.

Akbank Hesap Kesim Tarihini Nasıl Öğrenebilirim?

Eğer Akbank müşterisiyseniz ve hesap kesim tarihinizi hatırlamıyorsanız, telefondan E yazarak 4566 numarasına SMS halinde gönderebilir, böylece hemen öğrenebilirsiniz. İnternet veya mobil bankacılığa girerek de ekstre bilgileri üzerinden, güncel kesim tarihini görebilirsiniz.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Eğer Akbank kullanıcısıysanız ve Axess hesap kesim tarihi değiştirme 2021 yöntemlerini arıyorsanız, bankanın mobil aplikasyonu ya da internet bankacılı üzerinden işlem yapabilirsiniz. Kullanıcı bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşeden ekstre bölümüne gelerek, buradan periyotlar bölümü üzerinden güncelleme sağlayabilirsiniz.

Akbank Asgari Ödeme Tutarı Nedir?

30 Mart 2020 tarihiyle  8975 sayılı kararla 1 Nisan 2020 ile beraber asgari ödeme tutarı; hesap kesim tarihini takip eden son ödeme günü ardından kart borcunun %20’lik bölümüdür. Son ödeme tarihi sonrasında geçerlidir.